Od naszej podróży poślubnej na Wyspy Zielonego Przylądka minęło już 7 lat. Można śmiało powiedzieć, że wtedy turystyka na Wyspach dopiero rozkwitała. Owszem, istniało tam już wiele hoteli, lokalnych biur wycieczkowych czy restauracji, ale czuć było, że potencjał nie jest jeszcze w pełni wykorzystany.

Dzisiaj, wracając wspomnieniami do naszej podróży, stworzyłam zestawienie najciekawszych, moim zdaniem, hoteli na Cape Verde. Większość z nich nie istniała jeszcze 7 lat temu, dwa z nich otwierają się dopiero w tym roku. Wszystko jest więc „świeże” i wydaje mi się, że idealnie obrazuje dzisiejszy klimat wysp.

Tym wpisem chcę również rozpocząć cykl inspiracji hotelowych. Od jakiegoś czasu bardzo interesuje mnie temat hotelarskiego designu i chcę się z Wami podzielić perełkami, które wyszukuję. Mam nadzieję, że takie inspirujące wpisy Wam się spodobają, a może nawet nakłonią do podróży… Dajcie znać!

Barefoot Luxury

To takie miejsce, dla którego mogłabym zostawić wiele, aby w nim zamieszkać. Barefoot Luxury łączy w sobie luksus z tradycją Wysp Zielonego Przylądka. Kompleks powstaje (bo uruchomiony ma zostać końcem 2019 roku) na wyspie São Vicente, pośród skalistego i suchego krajobrazu. Nowoczesny styl połączony jest z tradycyjnymi formami zabudowy. Beton wspaniale współgra z bazaltem wydobytym z sąsiedniej doliny. Meble zostały wykonane we współpracy z lokalnymi rzemieślnikami – jest tu wiklina, lokalne drewno oraz typowo capowerdańskie dekoracje. Architekci osiągnęli standard luksusu, zachowując autentyczne powiązania z życiem na wyspie.

Uwielbiam styl, w którym cały ten kompleks został wybudowany. Na pewno będę śledziła aktualności związane z działalnością hotelu. Kto wie, może kiedyś uda się odwiedzić Wyspy Zielonego Przylądka raz jeszcze?

Spinguera Ecolodge

Ten wakacyjny kurort to starożytna, porzucona w latach osiemdziesiątych, osada rybaków i rolników. Położona jest w Parku Norte na wyspie Boavista. Szacunek dla tradycji i kolorów nadaje temu miejscu wyjątkowy klimat. Spinguera to ekohotel wykorzystujący odnawialne źródła energii i współpracujący z pobliską społecznością Bofareiry. Spinguera jest doskonale zintegrowana z krajobrazem i nie ma żadnego wpływu na środowisko naturalne.

W hotelu dostępne są apartamenty o różnym standardzie oraz dwie wille. Znajduje się tu również restauracja serwująca dania ze świeżych i lokalnych produktów.

Aquiles Eco Hotel

Hotel na wyspie São Vicente, zaprojektowany przez Ramos Castellano Arquitectos. Inspirowany przyrodą i zrównoważonym rozwojem. Zbudowany z surowców odnawialnych i wyposażony meblami stworzonymi z drewna z recyklingu. Aquiles Eco Hotel jest prawdziwym klejnotem zrównoważonej architektury, a ponadto gwarantuje wakacje w zgodzie z naturą i wspaniałymi widokami. Niebanalny design hotelu został wyróżniony w magazynie “Holiday Architecture”.

Pont D’Agua Hotel 

Hotel w stylu boho na wyspie Morabeza. Położony w centrum miasta Mindelo, nad brzegiem zatoki, uważany za jeden z najpiękniejszych na Wyspach Zielonego Przylądka. Do dyspozycji gości jest restauracja, klub plażowy oraz basen z widokiem na Zatokę Mindelob. Wnętrza są minimalistyczne z dodatkami boho, co nadaje temu miejscu niepowtarzalny klimat.

Casa Branca

Butikowy hotel na wyspie São Vicente, w centrum miasta Mindelo. Casa Branca stawia na zrównoważoną turystykę i świadomość ekologiczną, zgodnie z nowymi światowymi trendami „Chic and Eco”, bez utraty wyrafinowania i designu. Do dyspozycji gości jest 8 różnych pokoi, restauracja oraz basen w zaprzyjaźnionym, sąsiednim hotelu Pont D’Agua.

Kasa D’igreja Ecolodge

Ecolodge położony na północ od idylicznej wioski Chã da Igreja, pośród bujnej zieleni, z widokiem na ocean ocean i imponujące góry Ribeira de Garça. W kamiennym domu znajdują się 4 funkcjonalnie urządzone pokoje. Do wynajęcia są też namioty safari. W ogrodzie znajduje się również basen. W restauracji serwowane są potrawy przyrządzane z lokalnych upraw. Jest to idealna baza wypadowa do górskich wędrówek.

Wpisy z naszej podróży poślubnej na Wyspy Zielonego Przylądka znajdziecie TUTAJ

Wszystkie zdjęcia pochodzą ze stron internetowych hoteli.