Park Krka, to kolejne miejsce, którym można urozmaicić sobie swoje chorwackie wakacje. Oto 5 powodów, dla których warto się tam wybrać:

Tam jest pięknie!

Po dość surowym krajobrazie Chorwacji, pełnym kamiennych zatoczek, skalistych gór i rozsianych gdzieniegdzie gajów oliwnych, Park Krka to istna dżungla! Obszar parku obfituje w soczystą, pachnącą  zieleń dającą schronienie od prażącego słońca, a liczne strumyczki i wodospady nawilżają powietrze i dają uczucie przyjemniej mgiełki.

Idąc krętymi pomostami wzdłuż wyznaczonej trasy, raz po raz zatrzymywaliśmy się i pełni zachwytu chłonęliśmy piękne widoki. Ja byłam tutaj po raz pierwszy jako 13letnia dziewczynka i już wtedy park zrobił na mnie ogromne wrażenie. Teraz już z Mężem i Córeczką pod sercem, chyba z jeszcze większym zachwytem przyglądałam się tym cudom natury.

Zrób sobie dzień przerwy

Od plażingu-smażingu warto sobie odpocząć. Dla niezahartowanych, spora chorwacka dawka słońca może być zabójcza. Wiadomo, z wakacji TRZEBA przyjechać opalonym, bo według wielu poziom opalenizny to wyznacznik udanego urlopu, ale nie warto przypłacać tego zdrowiem. Spacer w mniej skąpym ubiorze może być zbawienny dla naszej skóry, a jeśli już bardzo zależy nam na szpanowaniu przed znajomymi, to przecież zawsze można zrobić super zdjęcia wodospadów, których w Pakru Krka co nie miara.

Jeśli musisz pływać, to pływaj

Dla osób, które nie zakończą dnia chorwackich wakacji bez zanurzenia się w wodzie – dobra wiadomość – nie będziecie musieli po wycieczce w parku lecieć na plażę, aby zażyć kąpieli. W Parku Krka można się kąpać! W wyznaczonym do tego miejscu, w środku sezonu, jest co prawda wielu ochotników na schłodzenie się, ale w końcu do pluskania się pod wodospadem nie zawsze jest okazja.

A jeśli podróżujecie z dziećmi…

Park Krka jest wyjątkowy. Pod względem przyrodniczym ciężko znaleźć podobne miejsce, szczególnie w Polsce. Dla Waszych dzieci wycieczka może więc stać się ciekawą lekcją przyrody. Niepowtarzalna roślinność, rybki pływające tuż przy nogach, no i oczywiście wodospady, będą dla nich nie lada odkryciem. Same pomosty, po których przemierza się park, mogą stać się dla dzieciaków sporą atrakcją i inspiracją do ciekawej zabawy.

Przy okazji

Decydując się na wycieczkę do Parku Krka, nie musicie na nią przeznaczać całego dnia. W zależności ile chcecie przeznaczyć na leniuchowanie przy „kąpielisku”, pobyt tam może trwać kilka godzin/pół dnia. My naszą wyprawę połączyliśmy z odwiedzinami w Szybeniku, o którym więcej znajdziecie tutaj. Oczywiście zachęcamy do głębszego eksplorowania i odkrywania ciekawych miejsc w okolicy. A może już znacie jakieś fajne miejscówki?