Wraz z nadejściem wiosny, pierwszych ciepłych, słonecznych dni naszła nas ochota na weekendową wycieczkę. Padło na Lubelszczyznę, Nałęczów, Kazimierz Dolny i okolice. Tereny okazały się piękne, a kiedy trafiliśmy do Łubinowego Wzgórza, jego sielskość, cisza i spokój nas oczarowały.

Łubinowe Wzgórze to eco resort – naturalny, pachnący sianem i dobrą kuchnią, rozbrzmiewający śpiewem ptaków i śmiechem dzieci. Po kilku dniach spędzonych tu, stwierdziliśmy, że to idealne miejsce na rodzinny relaks, z daleka od zgiełku miasta, kiczu i bylejakości.

Znajdują się tutaj klimatyczne apartamenty, wspaniała restauracja, naturalne spa, mnóstwo przestrzeni dla dzieciaków (place zabaw, błotna kuchnia, boiska, gra terenowa), i co mnie zachwyciło – wiele miejsc, gdzie z kubkiem herbaty lub zimnym drinkiem możesz zaszyć się i na wygodnym leżaku lub hamaku, cieszyć chwilą. A wszystko to w otoczeniu lessowych wąwozów, pól, łąk i lasów. Marzenie!

Pokoje

Łubinowe Wzgórze to choć kameralny, to spory kompleks. Pokoje noclegowe znajdują się w aż trzech różnych budynkach: w budynku głównym, gdzie zlokalizowana jest również restauracja, w Kamiennym domku oraz w Chacie nad wąwozem. Apartamenty mają wystrój rustykalny lub bardziej skandynawski oraz piękne nazwy, takie jak: Miłość, Czułość, Radość, Harmonia, Marzenie, Natchnienie…

Kuchnia

Dużym atutem Łubinowego Wzgórza jest kuchnia. Na terenie obiektu uprawiane są porzeczki, maliny, truskawki, winogrona i zioła, z których przygotowywane są potrawy, a także przetwory, które można kupić i jeszcze po powrocie wracać wspomnieniami do pobytu w tym rewelacyjnym miejscu. Inne produkty dostarczane są z lokalnych gospodarstw, dzięki czemu potrawy serwowane w restauracji są zdrowe, świeże i pyszne!

Idealne miejsce dla najmłodszych

Czy błotna kuchnia, naturalny plac zabaw i gra terenowa w poszukiwanie Wąwitów ukrytych w lessowych wąwozach nie brzmi super?! Jeśli chodzi o goszczenie dzieciaków, to Łubinowe Wzgórze przygotowane jest perfekcyjnie. Place zabaw, rowerki biegowe, biblioteczka z bajkami i planszówkami – czyli wszystko co zajmie nasze dzieci podczas rodzinnego wypoczynku. Oczywiście w restauracji czeka na dzieci specjalne menu, a w pokojach udogodnienia – łóżeczka i wszelkie sprzęty niezbędne do higieny najmłodszych.

Spa

Jak błogi odpoczynek, to oczywiście błogie momenty w Spa. I to w jakim! Spa na Łubinowym Wzgórzu, stworzone jest z myślą o naturze. Naturalne kosmetyki oraz zabiegi, takie jak sianoterapia na pewno będą działać kojąco na ciało i zmysły. Mnie zachwyciła również oferta zabiegów dla kobiet w ciąży oraz młodych mam.

Nieopodal Nałęczowa znajduje się Kazimierz Dolny, o którym możecie przeczytać TUTAJ.