„Wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej”. A jeśli istnieje miejsce, które nie jest Twoim domem, ale jest Ci w nim równie dobrze?

Złotą, choć mglistą jesienią wybraliśmy się w Beskid Niski, alby odpocząć trochę od codzienności. Mieliśmy całą masę pomysłów, jak ten czas aktywnie spędzić. Były już zaplanowane wycieczki po okolicy i piesze wędrówki. Zmieniający się szybko, coraz bardziej górzysty krajobraz zachwycał nas ogromnie. Złoto-rude lasy, oszronione choinki, a to wszystko spowite mgłą – no mega! Zapomniałabym o krowach pasących się na wzgórzach. To dopiero klimat!

Beskid Niski

W końcu dotarliśmy do No75 na uboczu. Do uroczego domu stworzonego przez właścicieli własnoręcznie i z miłością. Jest to miejsce, zaprojektowane i wykończone tak, aby chciało się tam wracać. A nas ten dom tak bardzo zachwycił i było nam w nim tak dobrze, że wszystkie plany wzięło w łeb i wychylaliśmy nosy tylko po to, żeby pobawić się z dzieciakami na placu zabaw ;)

No75 to duży, 180m2 dom, który pomieści nawet 10 osób. Znajduje się tu salon z kominkiem, kompleksowo wyposażona kuchnia, cztery sypialnie (trzy usytuowane na piętrze z własnymi łazienkami oraz jedna na parterze z łazienką ogólną) oraz sauna i obszerny taras z grillem gazowym.

dom Beskid Niskidom Beskid Niskidom Beskid Niski

dom Beskid Niskidom Beskid Niski

dom Beskid Niskidom Beskid Niskidom Beskid Niski

dom Beskid Niskidom Beskid Niskidom Beskid Niskidom Beskid Niskidom Beskid Niskidom Beskid Niski

Dodatkowo w ogromnym ogrodzie znajduje się piaszczyste boisko do siatkówki/badmintona, zewnętrzna sauna z jacuzzi, urocze miejsce na ognisko, mały zagajnik z brzózkami do rozłożenia hamaka, atestowany plac zabaw, w którym dzieciaki się zakochały (za zresztą też!), a także duma gospodarzy – ekologiczny staw basenowy. Taki bez żadnej chemii, stworzony naturalnie, wypełniony specjalnie dobranymi kamieniami oraz roślinami, które oczyszczają wodę i utrzymują ph wody na poziomie tej z górskich potoków (mam nadzieję, że kiedyś uda nam się z niego skorzystać :)).

Beskid NiskiBeskid NiskiBeskid NiskiBeskid NiskiBeskid NiskiBeskid NiskiBeskid Niski

Na Uboczu czas wspaniale spędzi grupa przyjaciół lub rodzina z gromadką dzieci. Nasze Maluchy były zachwycone przestrzenią w ogrodzie i placem zabaw. Kiedy leniuchowaliśmy w domu, Oni bawili się w kąciku z zabawkami, kolorowankami i książkami. Wieczory spędzaliśmy z winem przy kominku oraz wygrzewając się w saunie. Brzmi sielankowo? Tak było! Dlatego ciężko zapomnieć o tym miejscu.

Na Uboczu from I DO Studios on Vimeo.

No75 na uboczu: www.no75nauboczu.pl