Jesień to idealny czas na krótkie wypady po okolicy. Złocące się drzewa i gęste słońce sprawiają, że z pozoru dobrze znane nam miejsca, wyglądają zupełnie inaczej. Bardziej tajemniczo.

Kolejne miejsce na mapie Podkarpacia, które chcemy Wam pokazać to Zamek w Krasiczynie. Ukryty pośród drzew niewielkiego parku, robi wrażenie. Mi najbardziej podoba się jego biały kolor oraz cztery wieże – każda inna. Naszą ulubioną miejscówką są natomiast schody porośnięte bluszczem, które prowadzą na balkon z pięknymi drewnianymi drzwiami, przez które podglądnąć można zamkowy korytarz. Bardzo charakterystycznym miejscem jest też długi most prowadzący przez fosę na zamkowy dziedziniec. Tam na co dzień działa restauracja oraz kawiarnia.

Ponieważ część zamku została zamieniona w hotel, a w jednej z wież znajduje się kaplica, w obiekcie bardzo często odbywają się śluby oraz wesela. Zabawa do białego rana na dziedzińcu zamkowym ozdobionym morzem kwiatów oraz girlandami? Marzenie!

Podczas spaceru po parku warto zaglądnąć nad staw. Jesienią wygląda szczególnie urokliwie. Idealne miejsce na chwilę z książką… No chyba, że jest się z dziećmi – wtedy pewnie trzeba będzie udać się na drugą stronę parku, gdzie znajduje się plac zabaw. No cóż, najważniejsze, że każdy znajdzie tu coś dla siebie!

Przy okazji wizyty w Krasiczynie warto wstąpić do przepięknego Przemyśla lub do Arboretum w Bolestraszycach, o którym pisałam TUTAJ.

zamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczyniezamek w Krasiczynie